اخبار شبکه تبادل فناوری, نمایشگاه ها

اولین روز برگزاری نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی

اولین روز برگزاری نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی

اولین روز برگزاری نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری که اجرای آن بر عهده شبکه تبادل فناوری است، آغاز شد. در حاشیه برگزاری اولین روز نمایشگاه پنل سخنرانی با حضور جناب آقای مهندس سلطانعلی زاده سرپرست محترم مرکز راهبری ستادهای ویژه توسعه اقتصاد دانش‌بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری برگزار شد که طی آن پیرو فراخوانی که توسط برنامه چالش های فناوری و نوآوری شبکه تبادل فناوری (InnoTEN) برگزار گردیده است، توافقنامه “طراحی، ساخت و بهره‌برداری تجهیز حفاری هدایت پذیر دورانی (RSS) و فناوری های وابسته” به امضای طرفین رسید.

در این راستا معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و شرکت ملی نفت ایران به منظور ارتقاء تاب‌آوري ملی و رقابت‌پذيری بين‌المللی و كاهش ارزبری و وابستگی صنعت حفاری و همچنین بهره‌مندی از ظرفیت زيست‌بوم فناوري و نوآوری، چالشی با عنوان ” طراحی، ساخت و بهره‌برداری تجهیز حفاری هدایت پذیر دورانی (RSS) و فناوری‌های وابسته” را مطرح نموده و از طرح‌های فناورانه و نوآورانه در این زمینه حمایت می‌نمایند.

در ادامه اولین روز نمایشگاه نفت، گاز پالایش و پتروشیمی، شبکه چهار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با جناب آقای دکترعلوی مدیر محترم شبکه تبادل فناوری مصاحبه‌ای به عمل آورد. طی این مصاحبه جناب آقای دکتر علوی شرحی از فعالیت‌های شبکه تبادل و چشم اندازی از برنامه آن طی سال‌های آینده ارائه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *